بازیگر نقش مرد عنکبوتی در نقش بابی فیشر

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم «فداکاری سرباز» نام دارد و داستان ظهور بابی فیشر شطرنج‌باز آمریکایی در دهه ۱۹۶۰ است که به رویارویی تاریخی او با بوریس اسپاسکی قهرمان روس در مسابقات جهانی شطرنج سال ۱۹۷۲ انجامید.

پیروزی جنجالی فیشر ۲۹ ساله بر اسپاسکی به حاکمیت دیرین روس‌ها بر دنیای شطرنج پایان داد. این رقابت که در ریکیاویک در ایسلند برگزار شد، نمادی از رویارویی قدرت‌های جنگ سرد بود.
 

بابی فیشر ژانویه سال ۲۰۰۸ در ۶۴ سالگی بر اثر بیماری کلیوی در ریکیاویک درگذشت. او به خاطر خلق و خو عجیب و غریب و گوشه‌گیر خود شهرت داشت.
  

توبی مگوایر ستاره اولین مجموعه سینمایی «اسپایدرمن» در «فداکاری سرباز» نقش فیشر را بازی می‌کند و از طریق شرکت فیلمسازی خود متریال پیکچرز یکی از تهیه‌کنندگان این پروژه است.
 

گیل کتس دیگر تهیه‌کننده «فداکاری سرباز» است. او از سال‌ها پیش در فکر تولید این فیلم بوده است. فیلمنامه را استیون نایت نوشته است. پیش از این قرار بود دیوید فینچر این پروژه را کارگردانی کند، اما در نهایت ادوارد زوییک روی صندلی کارگردانی خواهد نشست.
 

زوییک آخرین بار فیلم «عشق و دیگر داروها» را کارگردانی کرد. او پیش از این قرار بود فیلم تاریخی و فراطبیعی «دیوار بزرگ» را برای شرکت لجندری کارگردانی کند، اما تولید فیلم به دلیل مسائل مربوط به بودجه به تعویق افتاد.
 

زوییک در ۱۹۹۹ در مقام یکی از تهیه‌کنندگان فیلم «شکسپیر عاشق» برنده اسکار شد و به عنوان تهیه‌کننده «قاچاق» نیز نامزد اسکار بهترین فیلم بود.

«شکوه»، «افسانه‌های پاییزی»، «شهامت زیر آتش»، «محاصره»، «آخرین سامورایی»، «الماس خونین» و «مقاومت» از دیگر فیلم‌های او به عنوان کارگردان است.

/ 2 نظر / 74 بازدید
هژیر

خیلی جالبه انشالا فیلم جالبی میشه

میلاد

من که منتظرم ;) پُست جالبی بود. مرسی