الشن مرادی درمسابقات آزادقهرمانی امریکامسابقات شطرنج آزاد قهرمانی امریکابا حضور استاد بزرگ الشن مرادی ابدی

استاد بزرگ "الشن مرادی ابدی" مرد شماره یک شطرنج ایران در صد و چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج آزاد قهرمانی کشور امریکا که در شهر لاس وگاس برگزار شد، حضور یافت.

در این دوره از مسابقات که با حضور 76 شرکت کننده متشکل از 15 استاد بزرگ، 4 استاد بین المللی و 15 استاد برگزار شد، شش استاد بزرگ با کسب 5 امتیاز مشترکاً در صدر قرار گرفتند که با احتساب امتیازشکنی، "وسلی سو" استاد بزرگ سرشناس فیلیپینی که درجه بین المللی 2708 را در اختیار دارد به عنوان قهرمانی رسید.


صد و چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج آزاد قهرمانی کشور امریکا در شهر لاس وگاس برگزار شد
ا

استاد بزرگ الشن مرادی ابدی در جایگاه پیکار بازیکنان میزهای بالای جدول مسابقات
شماره یک شطرنج ایران در دانشگاه فناوری تگزاس در حال ادامه تحصیل در مقطع دکترا می باشد
ا

دیدارهای میزهای بالای جدول مسابقات به صورت سنتی و به وسیله این تابلوها چیده می شد

پس از سو، استادان بزرگ "یان الوست" (2621) از امریکا، "واروژان آکوبیان" (2629) از امریکا، "الخاندرو رامیرس" (2574) از امریکا، "مانوئل لئون هویوس" (2568) از مکزیک، "انریکو سویلانو" (2467) از امریکا با کسب 5 امتیاز در رده های دوم تا ششم قرار گرفتند. استاد بزرگ "الشن مرادی ابدی" (2557) نیز با کسب با کسب 4.5 امتیاز [نیم امتیاز اختلاف نسبت به قهرمان] پس از "ری رابسون" (2619) همتای مطرح امریکایی در مکان هشتم قرار گرفت.


وسلی سو به لطف امتیازشکنی بهتر قهرمان مسابقات شد و جام ادموندسون را بر بالای سر برد
نکته عجیب اینکه در جلوی نام وسلی سو استاد بزرگ سرشناس فیلیپینی نام کانادا ثبت شده بود!
وسلی نزدیک به دو سال است که برای ادامه تحصیل [به همراه خانواده] در کشور کانادا به سر می برد
وی که 20 سال دارد، پنجمین استاد بزرگ برتر قاره آسیا و برترین استاد بزرگ تاریخ فیلیپین است 

در بخش فکری این دوره از رقابت ها که در تنها شش دور برگزار شد قرعه ها با توجه به تنها باخت مرادی در دور دوم به گونه ای رقم خورد که وی با مدعیان اصلی دیدار نکرد و در نهایت با کسب 4 پیروزی، 1 تساوی و همان 1 باخت به کار خود پایان داد اما نماینده کشورمان در بخش بلیتس رقابت ها بسیار درخشان ظاهر شد و مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسید.

 

در تورنمنت بلیتس که تمامی شرکت کنندگان استاد بزرگ بودند، "مرادی" بار دیگر تبحر خود را در این بخش نشان داد و با کسب 6 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. "الخاندرو رامیرس" نایب قهرمان حال حاضر شطرنج امریکا و "واروژان آکوبیان" عضو تیم ملی شطرنج امریکا نیز با کسب 5.5 و 5 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. 

 مسابقات شطرنج آزاد قهرمانی امریکا یکی از با قدمت ترین مسابقات شطرنج جهان است که در میان قهرمانان تاریخ آن نام های چهره های سرشناسی همچون "بابی فیشر"، "بوریس اسپاسکی"، "ویکتور کورچنوی"، "ساموئل رشوسکی"، "یودیت پولگار"، "کارلوس توره"، "روبن فاین"، "پال بنکو"، "بنت لارسن" به چشم می خورند.   منبع:سایت آچمزhttp://www.achmaz.ir

 مشاهده رده بندی پایانی
 سایت رسمی مسابقات

/ 1 نظر / 4 بازدید
خوشحال{خوشحال ترم بکنید...}

اگه توانیتان موصاحیبه یه کی ده گه ل ئه لشه ن {الشن} پکه ن.