شطرنج شهرستان پیرانشهر

پیرانشهری ها غوغا کردند- از سه نفر شطرنج باز پیرانشهری که دو نفر در زیر 16 سال و یک نفر در زیر 14 سال شرکت کرده بودند که در زیر 16 سال رتبه اول و سوم را به خود اختصاص داده و زیر 14 سال رتبه 12 را کسب کردند

افت شدید اناهیتا خیرجو نکته جالب این مسابقات بود . !!!

مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی استان آذربایجان غربی با حضور پرشور و بی سابقه بازیکنان شطرنج از شهرهای مختلف استان در روزهای 23 و 24 مرداد  به میزبانی هیات شطرنج استان و ارومیه و در محل مدرسه شطرنج استان برگزار گردید این دوره از مسابقات برای اولین بار با حضور بیش از 180 نفر از بازیکنان رده های سنی استان و در 14 جدول و رده های سنی مختلف دختران و پسران و در 5 دور به روش سوئیسی برگزار گردید . سرپرست مسابقات آقای اسماعیل محمدیاری و سرداور آقای حبیب نصرالهی و داوران آقایان امیر خلف خانی ، بهنام داداش پور ، منصور شیر بیگی و نصرت فرهود نیا و حمید ذهبی و نیز خانم خدیجه فتحی بودند.
از نکات بارز این دوره از مسابقات حضور بیش از 70 نفر بازیکنان زیر 10 و 8 سال دختران و پسران بودند که این امر نوید آینده ای  خوش برای شطرنج استان را میدهد .

در زیر جداول گروهای سنی با توضیحات نوشته شده است که به این روال است:


در جدول زیر 8 سال پسران یاسین رضایی بازیکن خوش فکر مدرسه شطرنج ارومیه با درخشش فوق العاده توانست بالاتر از حریفان قدرتمندی چون سبحان نصیری و سهند محمدیاری در رده نخست قرار گیرد در این رده سبحان نصیری دوم و پرهام حاجی آقا سوم شدند .

در جدول زیر 10 سال پسران با اینکه اکثر نگاه ها به محمد ابراهیم نیرومند  نفر هفتم زیر 8 سال کشور سال 92 دوخته شده بود آرمین ظرافت در دور نهایی با یک بازی بسیار زیبا و هجومی توانست محمد ابراهیم نیرومند را شکست داده و مقام قهرمانی را از آن خود کند در این رده سهیل ریاضی فر دوم و محمد ابراهیم نیرومند سوم شدند. 

در رده زیر 12 سال پسران که یکی از سخت ترین جدولهای این مسابقات به شمار می رفت و بازیکنانی چون پارسا حیدری ، آرمان چهارگلی ، صدرا محبی ، رادین جمشیدی ، رضا جعفری ، عارف محمدیان ، مبین شیربیگی ، محمد رفیع راهدار  و مهدی یار موسایی و... هرکدام از مدعیان قهرمانی این رده بودند ولی آرمان چهار گلی بازیکن خوش فکر و  با آتیه ارومیه  توانست به شایستگی مقام قهرمانی این رده را از آن خود کند . در این رده پارسا حیدری و رادین جمشیدی هر دو از ارومیه دوم و سوم شدند .
در رده سنی زیر 14 سال پسران که یکی دیگر از سخت ترین جدولهای این مسابقات بوده که بازیکنانی همچون یاسین محمدیاری قهرمان دوره قبل ، مهیار لطفی عنواندار سالهای قبل ، سعید ریاضی فر ، امید اصغری ، متین شیربیگی ، آریا یوسفی ،کاویان سعیدی ، ... که هر کدام به تنهایی ادعای قهرمانی داشتند در نهایت سیعد ریاضی فر از ارومیه  بر سکوی نخست ایستاد و یاسین محمدیاری از ارومیه و کاویان سعیدی از بوکان دوم و سوم شدند . 
در رده سنی زیر 16 سال پسران بازیکنان پیرانشهر خوش درخشیدند وریا نژاد رسول  تنها بازیکن ریتینگ دار این رده از پیرانشهر توانست مقام اول این رده را  از آن خود کند و جواد علیشیری از ارومیه و واحد پرنخ از پیرانشهر دوم و سوم شدند . 
در رده سنی زیر 18 سال سهیل خیر اندیش ، مهدی موسی زاده و هومن همتی اول تا سوم شدند .
در رده سنی زیر 20 سال پسران علی حاجیلو ، رضا آقامحمدی و امیر به پایی موفق به کسب عنوانهای اول تا سوم شدند . 
و اما در بخش دختران :
در رده سنی زیر 8 سال دختران بازیکن خوش فکر ارومیه نگین نورجو به مقام اول دست یافت و نیایش سالاری و فاطمه شمسی هر دو از ارومیه  دوم و سوم شدند .
در رده سنی زیر 10 سال دختران نوا بختیاری از ارومیه قهرمان زیر 8 سال 92 این بار نیز توانست عنوان نخست زیر 10 سال را از آن خود کند و نگار حیدری از ارومیه و رضوانا رسولیان از بوکان دوم و سوم شدند . 
در رده سنی زیر 12 سال  دختران بوکانی قدرت خود را به رخ حریفان کشیدند در این رده سوما سالمی از بوکان  با اقتدار قهرمان شد و تینا شفیعی از بوکان و ملیکا سیروس مهر از ارومیه بر سکوی دوم و سوم نشستند . 
در رده سنی زیر 14 سال دختران در این رده حدیث نصیری از اشنویه اول و آناهیتا خیر جو و کیانا محمدی هر دو از ارومیه دوم و سوم شدند . نکته جالب این رده در این بود که بازیکن رتینگی ارومیه یعنی آناهیتا خیرجو در مقابل پدیده اشنویه ای باخت و واقعا این پدیده شاهکار کرد.و الان این دختر شایسته رقیب سرسخت اناهیتا خیرجو شده است.شاید در مسابقات بعدی هم رقابت این دو دیدنی باشد 
در رده زیر 16 سال دختران کیمیا نایابیان از بوکان اول شد 
و در نهایت در رده سنی زیر 18 سال دختران هانیه نصیری از اشنویه اول و کژال عبدیان از خوی دوم شدند .

مراسم اختتامیه این مسابقات با سخنرانی آقای  امیر فیروزی عضو هیات رئیسه شطرنج استان آغاز شد و سپس مراسم معرفی بهترینها و توزیع مدالها با حضور سرکار خانم کبری درخور نایب رئیس هیات شطرنج  استان و آقای فرهاد داداش پور عضو هیات رئیسه شطرنج استان  انجام گرفت و بعد از پذیرایی از میهمانان و بازیکنان مراسم در ساعت 14 روز جمعه به پایان رسید .

شهر

مقام سوم

شهر

مقام دوم

شهر

مقام اول

رده سنی

ردیف

ارومیه

فاطمه شمسی

ارومیه

نیایش سالاری

ارومیه

نگین نورجو

زیر 8 دختران

1

بوکان

رضوانا رسولیان

ارومیه

نگار حیدری

ارومیه

نوا بختیاری

زیر 10 دختران

2

ارومیه

ملیکا سیروس مهر

بوکان

تینا شفیعی

بوکان

سوما سالمی

زیر 12 دختران

3

ارومیه

کیانا محمدی

ارومیه

آناهیتا خیرجو

اشنویه

حدیثه نصیری

زیر 14 دختران

4

--

--

--

--

بوکان

کیمیا نایابیان

زیر 16 دختران

5

--

--

خوی

کژال عبدیان

اشنویه

هانیه نصیری

زیر 18 دختران

6شهر

مقام سوم

شهر

مقام دوم

شهر

مقام اول

رده سنی

ردیف

--

--

--

--

ارومیه

ماهان حسینلویی

زیر 6 پسران

1

ارومیه

پرهام حاجی آقا

ارومیه

سبحان نصیری

ارومیه

یاسین رضایی

زیر 8 پسران

2

ارومیه

محمد ابراهیم نیرومند

ارومیه

سهیل ریاضی فر

ارومیه

آرمین ظرافت شعار

زیر 10 پسران

3

ارومیه

رادین جمشیدی

ارومیه

پارسا حیدری

ارومیه

آرمان چهار گلی

زیر 12 پسران

4

بوکان

کاویان سعیدی

ارومیه

یاسین محمدیاری

ارومیه

سعید ریاضی فر

زیر 14 پسران

5

پیرانشهر

واحد پرنخ

ارومیه

جواد علیشیری

پیرانشهر

وریا نژاد رسول

زیر 16 پسران

6

ارومیه

هومن همتی

ارومیه

مهدی موسی زاده

ارومیه

سهیل خیر اندیش

زیر 18 پسران

7

ارومیه

امیر بهپائی

ارومیه

رضا آقا محمدی

ارومیه

علی حاجیلو

زیر 20 پسران

8

تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٤ | ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : هیئت شطرنج پیرانشهر | نظرات ()
هیئت شطرنج پیرانشهر
شماره تماس 09148581402 هژیر سخنور 09367988249 واحد پرنخ
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


چت روم فارسی

دریافت کد جملات شریعتی
تماس با ما